تبلیغات
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات - ویرایش شد/قابل توجه داوطلبان ورود به دانشگاه امام صادق علیه‌السلام: این دانشگاه پولی شده است!
 
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات
حرف‌های زده نشده در حوزه معارف اسلامی، دین، حکومت (سیاست‌گذاری عمومی)، جامعه اسلامی، فرهنگ و ارتباطات
تاکنون افراد زیادی به واسطه مطالب این وبلاگ، جذب دانشگاه امام صادق علیه‌السلام شده‌اند. طبیعی خواهد بود که این روند ممکن است ادامه داشته باشد.

با توجه به شیوه پاسخگویی، اداره و تصمیم‌گیری فعلی مدیران دانشگاه، ما دانشجویان دکتری و بسیاری دیگر از دانشجویان، نگران آینده دانشگاه امام صادق علیه‌السلام هستیم. از این رو، با چشمانی اشک‌بار باید عرض کنم که همه پیشنهادهای قبلی را درباره تحصیل در این دانشگاه «کأن لم یکن» فرض کنید! بروید یک جای دیگر درس بخوانید،‌ باشد که عاقبت به خیر شوید. من ۲۳ نیمسال در این دانشگاه دانشجو بوده و هستم؛ از همان سال‌های آغازین کارشناسی، دانشجوی برتر و موفق دانشگاه بودم، رتبه یک کنکور دکتری بودم و سه سال منتظر تشکیل دوره دکتری این دانشگاه بودم. جوانی خود را خرج این دانشگاه کرده‌ام. امید داشتم بتوانم موجبات تعالی و تحولات بیشتری در دانشگاه بشوم. اما با روند فعلی، امید چندانی به اصلاح باقی نمانده است. اگر در آینده‌، امیدی یافت شد، مثلا تغییر محسوسی در روند فعلی مشاهده شد، مسلما از طریق همین وبلاگ به اطلاع مخاطبان خواهد رسید.

گفتنی است دانشگاه امام صادق در اصل،‌ غیرانتفاعی است اما از موقوفات، بودجه دولتی و پول‌های دریافتی از سوی دانشجویان بهره می‌برد. این دانشگاه برخلاف روال سابق خود که هیچ هزینه قابل توجهی از دانشجویان دریافت نمی‌کرد و بلکه تا ۱۳۸۵ به آنان ماهانه، شهریه می‌داد، هم‌اکنون انواع و اقسام پول‌ها را از دانشجویان جوان خود دریافت می‌کند. حتی از دانشجویان دکتری که تعهدی مبنی بر پرداخت شهریه نداشته‌اند، مبلغ گزاف چند ده میلیونی بابت تبدیل تعهد خدمت می‌گیرد. (که همه این‌ها بدون اعلام قبلی بوده است.)

دانشجویان کارشناسی و کارشناسی ارشد این دانشگاه باید در محضر اسناد رسمی، یک تعهد رسمی ثبت کنند و هزینه آن را پرداخت کنند. این تعهد شامل موارد متعددی است که اهم آن عبارت است از:
۱- پرداخت شهریه به ازای هر نیم‌سال آموزشی (با توجه به طول دوره تحصیل، تقریبا ۲۰ میلیون تومان)
۲- خدمت به دانشگاه (که دانشگاه می‌تواند آن را نقدی یا اقساط دریافت کند: حداقل ۱۰۰ میلیون تومان)
۳-پرداخت هزینه‌های اخذ مجدد واحدهای درسی (مطابق گرانترین دانشگاه‌های خصوصی کشور)
۴- پرداخت هزینه‌های انصراف، اخراج و دیگر چیزها (دانشگاه مبلغ آن را تعیین می‌کند که متناسب با طول تحصیل، چند میلیون خواهد بود.)
۵- پرداخت هرگونه هزینه‌ای که دانشگاه بعدا تصویب کند. (مثلا اقامتگاه تابستانی شبی ۱۰ هزار تومان است که شما اول باید ۱۵۰ هزار تومان واریز کنید.)

هم‌اکنون بسیاری از دانش‌جویان در هنگام دانش‌آموختگی مقطع ارشد چند میلیون تومان جریمه (هزینه جلسه دفاع،‌ سنوات و...) پرداخت می‌کنند. (خود من که همواره رتبه اول علمی و فرهنگی بوده‌ام، مشمول انواع جریمه‌های میلیونی شده‌ام. هزینه‌های زندگی در تهران،‌به ویژه در تابستان، خود سرفصل مستقلی است که در کنار جریمه‌ها و هزینه‌های تعهد محضری باید به آن توجه شود.) 
گفتنی است تنها مورد اول این تعهد یعنی پرداخت ترمی شهریه عملی نشده است و سایر تعهدات (مورد ۲ فقط در مرحله دکتری عملی شده است.) به مرحله عمل رسید‌ه‌اند. همه شواهد و قرائن حاکی از آن است که این مورد نیز به زودی و بدون اعلام قبلی عملی خواهد شد. (البته رئیس دانشگاه می‌گوید همین که شما در کمال صحت عقل، این سند بدهکاری‌تان را در محضر امضا می‌کنید، خودش یک اعلام قبلی است و نیازی نیست که ما در اطلاعیه‌هایمان بنویسیم دانشگاه امام صادق پولی شده است.)


بنابراین از نظر مالی اگر ۱۲۰ میلیون (هزینه شهریه+هزینه تبدیل خدمت) به حساب امروز پول دارید، در این دانشگاه ثبت‌نام کنید. بعد از فوت آیت‌الله مهدوی، مسئولان دانشگاه به فکر پول گرفتن از دانشجویان هستند و عملی کردن آن را شروع‌کرده‌اند.


نکته مهم بعدی، ضعف آموزش است. امروزه متأسفانه خبری از استادان باتجربه دهه ۶۰ و ۷۰ و ۸۰ نیست. با توجه به تغییر معیارهای گزینش از دغدغه‌مندی به توان علمی دبیرستان، دانشجویان نسل جدید، علاقه چندانی به مسئله‌محوری در تولید دانش ندارند و بیشتر در پی پیچوندن کلاس‌های درس هستند. حتی کلاس‌های معدود اساتید پرتوان که در دهه قبلی با استقبال مواجه می‌شد،‌در این دهه با سردی و ناراحتی استاد برگزار می‌شود. خلاصه آن روحیه علم‌آموزی مؤمنانه پس از اعمال شیوه جدید گزینش از بین رفته است.


نکته مهم بعدی، توهین‌های مکرری است که در یک سال گذشته شنیده‌ایم. این توهین‌ها که از سوی مقام رسمی دانشگاه شده است،‌ غیرقابل بخشش و غیرقابل جبران است. بخشی از آنها صریح بوده است و مصداق تهمت و دروغ است (مواردی نظیر این‌که شما دانشجویان دکتری، ضعیفید،‌بی‌لیاقتید، خارج از اهداف دانشگاه هستید، دنبال پولید نه مرجعیت علمی و اهداف والا). بخش دیگر غیرصریح بوده است. (اول پولدار شوید و بعد بیایید درس بخوانید.)پی‌نوشت:
سؤال-ظاهرا هنوز از هیچ دانشجوی کارشناسی که تحصیلات را به پایان برده، هزینه شماره یک (پرداخت شهریه به ازای هر ترم) دریافت نشده است. آیا باز هم تأکید می‌کنید که هر کسی این دانشگاه را ثبت‌نام نکند؟
جواب- بله. 
۱- این‌که «دریافت نشده است»، به معنی «دریافت نمی‌شود»،‌ نیست. 
۲-ضمن این‌که ما در بدو ورودمان از مسئولان پرسیدیم که آیا می‌خواهید پول بگیرید،‌گفتند نه! حالا می‌گویند می‌خواهیم بگیریم، شما هم تعهد داده‌اید که بپردازید! هیچ‌کس فکرش را نمی‌کرد این‌ها بخواهند پول بگیرند. از کسی پول نگرفته بودند. حالا همین اتفاق را برای دوره کارشناسی تصور کنید. مثلا هفت سال دیگر، مسئولان بگویند که همان‌گونه که قبلا از دوره دکتری پول گرفتیم، از شما هم به طور اولی باید بگیریم. شما تعهدات بیشتری نسبت به دوره دکتری دارید. اصلا برای شما رقم دقیق نوشتیم بابت شهریه. (در تعهد محضری مقطع دکتری چیزی به اسم شهریه نیست.)
۳- خوب توجه نکردید. بحث پول، یک مسئله فرعی بود. ما اول همین مطلب نوشتیم «با توجه به شیوه اداره،‌ تصمیم‌گیری و پاسخگویی». اون بُعد مهمی که باید حل شود،‌ این‌هاست. پایین آمدن سطح آموزش، پولی شدن،‌ توهین‌های مکرر و مواردی از این دست،‌ پیامدهای همان شیوه اداره،‌تصمیم‌گیری و پاسخگویی است. اصلا فردا هیئت امنا بگوید همه را بخشیدیم. مشکل حل می‌شود؟ خیر. مدیران این دانشگاه تفکر دارند. این تفکر مشکل‌آفرین است. یک روز قانون می‌گذارند دانشجو تنها یک‌شانزدهم امکان غیبت دارد. علی‌رغم همه اعتراضات حاضر به لغو قانون هم نشدند، فقط به طور موقت تعلیق کردند. وزارت علوم می‌گوید دانشجو حق دارد سه‌شانزدهم غیبت کند و به کسی هم پاسخگو نباشد که این ساعت‌ها کجا بوده. حالا آقایان از خودشان اجتهاد می‌کنند و شما هم مجبورید اطاعت کنید. ما در دوره دکتری،‌ یازده شب رفتیم کلاس جبرانی در محل خواب استاد! دقیقا دومتری رختخواب استاد. استاد داشت شام نون و ماست می‌خورد. اون ساعت،‌ هم من و هم استاد باید می‌رفتیم پیش زن و بچه‌مون. برخلاف میل و نظر ما و استاد،‌ این اتفاق افتاد. 
۴- تا زمانی که بارقه‌های امید دیده نشود، تا زمانی که مسئولان در روز پاسخگویی و گزارش عملکرد خودشان تأکید کنند که محکم و سفت به صندلی مدیریتی‌شان چسبیده‌اند، این پیشنهاد ما پابرجاست. می‌دانم بسیاری از شما هیچ گزینه دیگری در پیش رو ندارید. اما خوب است بدانید که با تحصیل در این دانشگاه، باید انتظار هر روز یک بحران تازه را داشته باشید!

سؤال- آیا همه مدیران دانشگاه امام صادق علیه‌السلام بدند؟
جواب-خیر. ما در بین مدیران،‌ مسئول هم داریم. کارهای خوبی هم انجام می‌دهند. در سطوح گوناگون اداری و دانشجویی،‌ در بین مدیران، کارمندان و دانشجویان، انسان‌های شریف،‌ مسئول،‌ خادم، دانا،‌ توانا فراوان یافت می‌شود. ما در این‌جا از زحمات همه این عزیزان تشکر می‌کنیم و امید به موفقیت‌های فراوان عزیزان داریم. دعا کنید که این عزیزان بتوانند دانشگاه را برگردانند به مسیر.


سؤال-با این اطلاعات و نگرشی که الآن دارید، اگر به جای ما نود و پنجی‌ها می‌بودید، آیا باز هم به این دانشگاه می‌آمدید؟
جواب- چون هزینه تحصیل را ندارم، خیر. دانشگاه نشان داده است که جدی است در گرفتن پول. این‌که تا الآن نگرفته و همه می‌گویند که نمی‌گیرد، کافی نیست. در سال ۱۳۹۲ برای دوره دکتری ما هم همه می‌گفتند نمی‌گیرد و اصلا این پول‌ها عددی نیست و دانشگاه نیازی به این پول‌ها ندارد.
اگر هم هزینه تحصیل را داشتم، این‌که یک مقام مدیریتی دانشگاه در لباس پیغمبر خدا پشت سر هم راه و بی‌راه به ما توهین کند، برایم پذیرفتنی نیست. این کارها غلط است و افراد به ویژه مدیران باید شأن خود را حفظ کنند. به خاطر مرجعیت علمی، من سخت‌گیری‌های علمی و آموزشی و انضباطی و شیوه‌های ناصحیح مدیریتی را می‌توانم تحمل کنم، اما این توهین‌ها...

جالب این‌جاست که آقایان حتی نمی‌آیند این مطالب را پاسخ دهند یا تکذیب کنند. در تریبون‌های یک‌طرفه و در غیاب ما گاهی حرف‌هایی می‌زنند و کار را خراب‌تر می‌کنند. به هر حال،‌ ما از درج پاسخ احتمالی مدیران (منظور مدیرانی است که خود را مسئول نمی‌دانند.) و مسئولان دانشگاه امام صادق استقبال می‌کنیم. 
حتی حاضریم دیدگاه‌های موافقان تحصیل در این دانشگاه را منتشر کنیم.نوع مطلب: دانشگاه‌امام‌صادق‌علیه‌السلام، 
برچسب‌ها: دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، پولی شدن دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، گزینش دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، هزینه‌های تحصیل در دانشگاه امام صادق علیه‌السلام، شیوه مدیریتی و تصمیم‌گیری دانشگاه امام صادق علیه‌السلام،
پیوندهای مرتبط:


جمعه 2 تیر 1396 01:37 ق.ظ
سلام. وضعیت جامعه نشون میده که آینده شغلی رشته های انسانی بسیار ضعیف است. معمولا برای دانشجویان دانشگاه های تراز اول کشور، این مشکل کم تر پیش می آید. به نظر شما فارغ التحصیلان این دانشگاه دغدغۀ زیادی برای شغل دارند؟
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
نسل جدید دانشجویان این دانشگاه به شدت دغدغه شغل دارند. همه دانش‌آموختگان نیز در دست‌یابی به حداقل‌های شغلی موفق نبوده‌اند.
سه شنبه 30 خرداد 1396 01:49 ق.ظ
سلام علیکم. بنده امسال متقاضی ورود به دانشگاه امام صادق(ع) هستم. مطالب مورد نیاز را از سایت شما مطالعه کردم. حال می خواهم سایت یا وبلاگ های دیگری که در مورد این این دانشگاه هستند را نیز از نظر بگذرانم. لطفاً - در صورت اطّلاع از چنین سایت هایی - آن ها را معرفی کنید. البتّه اگر اشخاصی از سایر رشته ها باشند که مفیدتر خواهد بود. با تشکّر فراوان
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
به جز سایت‌ رسمی دانشگاه، جای خاصی را نمی‌شناسم که به طور جدی‌تر به دانشگاه پرداخته باشد.
البته سایت خبرنامه صادق هم هست که بیشتر اطلاع‌رسانی اخبار و فعالیت‌های دانش‌آموختگان و برنامه‌های دانشگاه است. isunews.ir
پنجشنبه 11 آذر 1395 06:38 ق.ظ
سلام
ببینید،در هردانشگاهی نقاط مثبت و منفی وجود دارد.اما اصلا اینطورنیست ک بگویید در واحد خواهران فقط یک خانم نظر می دهند و اشتباه می کنند،این حرف قطعا غلط است.
واون کسی که نظر گذاشتند که تا عید فطر امتحان داشتند،بهتره یادشون بیاد که دانشگاه از تماااام کلاس ها نظرخواسته بود که ایا امتحانات در ماه رمضان،باشد و بافاصله چندروزه بین هرامتحانی یا پشت هم باشد و بدون فاصله ،وطبق اراء خود دانشجویان امتحانات به اینصورت بود
نمیدونم چراوقتی دموکراسی میشه ،میاید انتقاد میکنید،فکر میکنید چون خودتون موافق نیستید،دانشگاهم باید اکثریت رو ول کنه و بیاد نظرشمارو بگیره
انصاف هم خوب چیزیه.
لطفا کسایی که میخوان واقعیت هارو بفهمند با دانشجویان خوددانشگاه صحبت کنند،اینطوری واقعیت ها کاملا مشخص میشه.
و دیگه حرف هیچ جایی رو که از خارج دانشگاه داره حرف میزنه قبول نکنن
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
شما اولین نفری که از واحد خواهران دفاع می‌کنید. بنابراین حق بدهید من به شما اعتماد نکنم. تاکنون من هیچ دانشجوی واحد خواهران را ندیدم که از این واحد دفاع کند!
نوشته‌اید:
«لطفا کسایی که میخوان واقعیت هارو بفهمند با دانشجویان خوددانشگاه صحبت کنند،اینطوری واقعیت ها کاملا مشخص میشه.»
خواهر من! قضیه امتحانات عید فطر که نارضایتی‌هایی را در پی داشته است و دیگر قضایای این واحد خواهران را خود دانشجویان واحد خواهران برملا کرده‌اند.
در وبلاگ «دانشگاهه داریم؟!» بسیاری از دانشجویان برادر و خواهر امام صادقی در سال‌های گذشته به بیان نظرات خود و مسائل دانشگاه پرداخته‌اند. کسانی که دسترسی مناسبی به امام صادقی‌ها ندارند، می‌توانند از این ظرفیت استفاده کنند.
Darim2.mihanblog.com
جمعه 21 آبان 1395 11:32 ب.ظ
واقعا متاسفام براتون که زمانی که اسم دانشگاه را در ویکی پدیا جستجو می کنی به سایت شما ارجاع میدهد ومی گوید از دانشجویان دوره روزانه کارشناسی هم پول دریافت می شود .
واقعا خجالت نمی کشید که برای چند تومن پول کل دانشگاه را بد نام کرده و مانع ورود نیروهای انقلابی به این جا می شوید !!!!!
اگه واقعا حرف های خودتون رو باور دارید نظر بنده را نمایش عمومی دهید...
حمید درویشی شاهکلاییانواع و اقسام پول‌ها از دانشجویان دوره روزانه دانشگاه امام صادق علیه‌السلام دریافت می‌شود.

نیروهای انقلابی در ساحت‌های متعددی می‌توانند به انقلاب اسلامی خدمت کنند و نیازی نیست که در یک دانشگاه خصوصی غیرانتفاعی -که متأسفانه هم از منابع وقفی استفاده می‌کند و هم از دانشجویان و خیرین پول می‌گیرد و هم از دولت- به اسلام خدمت کنند.

می‌دانید که بودجه سال جاری از دولت،‌۱۱ میلیارد تومان بوده است که آقایان پول اضافه آورده‌اند و دارند همین‌طور الکی هزینه می‌کنند. هزینه‌های زائدی که بعید است حجت شرعی در مقابل پروردگار داشته باشند.
پنجشنبه 7 مرداد 1395 06:33 ب.ظ
سلااااام. متاسفانه اوضاع در دانشگاه اصلا خوب نیست و صددرصد چیز واضحی است که واحد خواهران مثل همیشه اوضاع خراب تری دارد چون حداقل واحد برادران قانون دارد و مسیولان قانون حالیشان میشود ولی در پردیس هیچ کس پاسخگو نیست قانون کشک است یک حا که به نفعشان است میگویند قانون از واحد برادران آمده درحالی که نیامده یکجا که به ضررشان است ادعای استقلال به سرشان میزند و قانون اختراع میکنند. کیفیت گم شده همه چیز کمییت است کارفرهنگی کجا در دانشگاه ما ارزش دارد راه نقد که بسته و فقط درس افتخارشان این است که برای تعطیلات رسمی هم جبرانی میگذارند. درس تعلیم و تربیت شهید مطهری میدهند و عکس آن عمل میکنند. اما درد این است که همه داغ هستند هزار بار قبل از کنکور که برایشان شرایط را بگویی باور ندارند حتما باید باچشمانشان ببینند که اینجا خبری نیست. بیشتر از بقیه دانشگاه ها درس بخوان تفریح هم که هیچ مدرکت غیر انتفاعی باشد تعهد هم که میدهی دست و پایت بسته میشود. واقعااا رسیدم به این نکته که میگویند مدیریت را که به خانم بدهند به همه چیز گند میزند. مابه اجبار تا شب عید فطر امسال امتحان داشتیم و بعد گفتند خواست خودتان بوده اگر خواست ما بوده اگر هر اتافاقی میاتد در دانشگاه و بد تر از ان خوابگاه خواست ما بوده همگی یک صدا میگوییم غلط کردیم تعهدتان را پس بگیرید آنوقت ببینید چند نفر باز هم میمانند البته همه جا یک سری خودشیرین وجود دارد اما دانشگاه ما همه جایش پراز چای شیرین است. اگر میخواهید فقط درس بخوانید و یک انسان یک بعدی باشید و مثل سیب زمینی فقط سکوت و اطاعت کنید بفرمایید دانشگاه اصلا برای شما ساخته شده
اینجا همانجاست که داخلش دانشجوهایش را کشته بیرونش مردم را
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
شاهد از غیب رسید که وضع واحد خواهران بدتر از واحد برادران است.
پنجشنبه 7 مرداد 1395 02:06 ق.ظ
سلام.
فقط از دانشجویان دکتری قراراست شهریه دریافت شود؟؟؟؟
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
دانشجویان کارشناسی و ارشد، متعهد به پرداخت شهریه میلیونی هستند و بعد از رسیدن به سن قانونی، در محضر باید سند بدهکاری خود را امضا کنند.
این دانشجویان پس از پایان تحصیل، متعهد به خدمت به دانشگاه هستند. دانشگاه در مواردی، به استناد همین بند،‌از دانش‌اموختگان موفق خود،‌پول‌های کلان دریافت کرده است و سپس مدرک آن‌ها را به آن‌ها داده است.
دانشگاه علاوه بر شهریه، انواع جریمه‌های میلیونی متفرقه را از دانشجویان دریافت کرده و می‌کند.
مثلا خود من در دوره کارشناسی،‌مشمول جریمه‌های میلیونی شده‌ام؛ به نحوی که غذا خوردن من در دانشگاه منوط به پرداخت آن شده بود.
چهارشنبه 30 تیر 1395 10:43 ق.ظ
سلام..
پردیس خواهران چطور؟ شرایط یکسانه؟ یعنی می فرمایید ما هم به یه دانشگاه دیگه فکر کنیم؟
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
حتما قبل از تحصیل در واحد خواهران با سه نفر از دانشجویان سال چهارم این واحد صحبت کنید.
دشواری‌های واحد خواهران بیش از واحد برادران است. حالا ممکن است در سر مسائل مالی، واحد خواهرانی‌ها هنوز ندانند چه اتفاقی در حال رخ دادن است،‌ اما درباره دیگر مسائل دانشجویی، آموزشی و پژوهشی،‌مسائل روشن است.
به عنوان مثال:

http://darvazegorbe.blogfa.com/post-76.aspx
این مطلب را که بخوانید متوجه افکار مدیریت واحد خواهران می‌بینید. شما با خانواده‌ای طرف هستید که خودشان را در شأن رهبری نظام می‌بینند و این را تصریح می‌کنند.
این‌طور که برایمان تعریف کرده‌اند آن‌جا خبری از اسلام و انقلاب خمینی نیست. حتی اسلام و انقلاب مهدوی کنی نیست. آن‌جا یک حاج‌خانم اعمال ولایت می‌کند. و العهدة علی الروای.
دوشنبه 21 تیر 1395 07:11 ب.ظ
سلام زیارت قبول. تولد محمد مهدی هم مبارک باشه. ایشالله عمر با عزت داشته باشه.
یک مقداری به نظرم هنوز زوده که با این قاطعیت بگیم تحصیل توی دانشگاه امام صادق رو بی خیال!
دانشگاه هنوز هم نقاط قوتی داره که در جاهای دیگه مشابه ندارند مثل برخی اساتید گروه معارف، جو بسیار خوب دانشجوها که هیچ شباهتی به سایر دانشگاه ها نداره، بسیج، دفتر اعزام و...
اما داوطلبان جدید باید در مورد این موضوع پولی شدن از مسئول های دانشگاه واضح و شفاف سوال کنند. من خیلی بعید می دونم که دوره های غیر دکتری هم پولی بشوند.
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
سپاس
نقاط قوت قبول. البته از نسل اساتید خوب گروه معارف چند نفر باقی مونده‌اند؟!

دوشنبه 14 تیر 1395 03:33 ب.ظ
ای بابا! به ما که رسید، وارسید...
حمید درویشی شاهکلاییدیگه شرمنده!
ما تلاش خودمون رو کردیم و می‌کنیم.
حرمت امامزاده دانشگاه امام صادق را باید متولیانش نگاه دارند که متأسفانه...
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

*وب‌نوشت حمید درویشی شاهکلائی،
*متولد شیرگاه (سوادکوه شمالی) مازندران،
*دانش‌آموخته دوره سوم کارشناسی ارشد پیوسته رشته «معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات» دانشگاه امام صادق علیه السلام.
*دانشجوی پنجمین دوره دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام.
*اولین «رتبه یک» کنکور سراسری دکتری علوم ارتباطات (1390).
*مؤسس قرارگاه نشریات حیات و سردبیر سابق ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات، نشریه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام، سال بیست و یکم و بیست و دوم.
*معاون سابق آموزش و معاون سابق ارتباطات مرکز آموزش‌های مجازی بسیج مستضعفین
*پژوهش‌گر برتر مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی (1394)
*با افتخارتر از همه: برادرزاده سردار سپاه اسلام، پاسدار شهید برزو درویشی.
* وبلاگ پاورقی فرهنگ و ارتباطات به متن‎‌ها و حاشیه‌های فرهنگ و ارتباطات با اولویت انقلاب اسلامی و علاقه نویسنده می‌پردازد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبنوشت
پیوندهای روزانه
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین روزآمد :