دانشگاهه داریمیک کد توجیه
دورهم‌جمع‌شدن‌های کد بالایی‌های فرهنگ و ارتباطات با سال اولی‌های این رشته در هفته اول هر سال -که معمولا با حضور در اتاق اونا و پذیرایی با چیپس(!) و ماست موسیر همراه است- از سنت‌های جدی و غیررسمی و در عین حال بابرکت دانشجویان رشته ماست.


افتخار آن را داشته‌ام از سال 85 تا 91، به مثابه یک کدبالایی در همه این برنامه‌ها بوده‌ام و استفاده کرده‌ام.

دیشب، معارفه ورودی‌های جدید (هشتاد و یازده‌ای‌ها)ی فرهنگ و ارتباطات با جمعی از کدبالایی‌ها (به طور خاص، بچه‌های گل 90) به جای اتاق در محل قرارگاه نشریات حیات (قرارگاه روح‌الله سابق) برگزار شد. الحمدلله بوفه هنوز شروع به کار نکرده است و خبری از چیپس نبود!

آن‌چه می‌خواهم به آن اشاره کنم، رشد عجیب فکری و دغدغه‌های انقلابی بچه‌هاست. سطح علمی و حضور نخبگان هم خوب بود. شاید در مقایسه با بعضی کدرشته‌ها رتبه بچه‌ها بالاتر هم رفته باشد، اما آن‌چه واقعا شایسته توجه است، رشد تدریجی اهداف و انگیزه‌های متعالی از کد 84 تا 91 است. مسائلی که دیشب مورد توجه بچه‌ها بود، ما هشتاد و چهاری‌ها اصلا به آن فکر هم نمی‌کردیم! دیشب کسی سر اولیات و بحث‌های پیش‌پاافتاده سوالی نداشت!
و این‌ها یعنی
مسئولیت‌ها سنگین‌تر شده است.

دانشکده، دانشگاه، بسیج و هر جایی که متولی است، وظیفه خیلی دشوارتری دارد. خدایی‌ش چه برنامه‌ای برای این کد دارید؟ تفاوت این کد با کد 84 و 85 خیلی واضح است.