تبلیغات
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات - آموزش زبان خارجی در جمهوری اسلامی ایران
 
...پاورقی فرهنگ و ارتباطات
حرف‌های زده نشده در حوزه معارف اسلامی، دین، حکومت (سیاست‌گذاری عمومی)، جامعه اسلامی، فرهنگ و ارتباطات
تصویری که ضدانقلاب‌ها به اشتراک می‌گذارنند
این تصویر را به اشتراک می‌گذرانند که بگویند امام خمینی هم موافق آموزش انگلیسی در دبستان‌ها بود!
در حالی که
منظور از مدارس، دبستان و دبیرستان نیست؛ بلکه مدارس حوزه‌های علمیه مدنظر است. بحث یادگیری زبان‌های خارجی (نه فقط انگلیسی) برای طلبه‌های حوزه‌های دینی به منظور تبلیغ اسلام (و نه واردات فرهنگ غربی) است.
---
هدف از درج این مطلب در وبلاگ، نفی یادگیری زبان انگلیسی نیست؛ صرفا نفی بداخلاقی بعضی گروه‌های سیاسی است که حقیقت را فدای مصلحت می‌کنند و با دروغ و تزویر می‌خواهند رأی جمع کنند.
——
دوستان هم توجه کنند رهبر معظم انقلاب، مخالف آموزش مکالمه عربی در دبیرستان‌های آن است؛ بنابراین آموزش زبان انگلیسی هم باید دلایل قابل توجهی باشد که همه مردم یک سرزمین را وادار به آن کنید! آموزش زبان خارجی،‌ ابعاد سیاسی و فرهنگی قابل توجهی دارد. مثل آموزش مهارت‌های فنی و نظری نیست.
کشور ما یک زبان دارد و آن هم فارسی است. اجازه آموزش فرهنگ و زبان‌های محلی هم در محدوده خودشان داده شده است؛ هرچند در عمل تقریبا فقط یک کتاب جغرافیای استان تدریس می‌شود.
——
از آن طرف می‌بینیم دشمن کلی هزینه کرده است برای ترویج زبان خودش. مگر بورس فول‌برایت دروغ است؟ یک جلسه کارشناسی‌ارشد درس مسائل جهانی فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق را استاد دکتر حسام‌الدین آشنا به این گذراند که چگونه آمریکا،‌ زبان انگلیسی را در ایران دوره پهلوی جا انداخت! بعد هم مثال‌هایی زد از دیگر شخصیت‌های شناخته‌شده بین‌المللی و داخلی که در همین پروژه،‌ هدف سیاست‌های آمریکایی بوده‌اند و اکنون خواسته یا ناخواسته مجری همان سیاست‌ها شده‌اند.
----
باز هم تکرار می‌کنم که یادگیری زبان‌های خارجی آزاد است و اشکال ندارد اما آنچه مورد توجه باید باشد زبان فارسی و زبان‌های محلی است. کسی از صحبت نکردن به زبان‌های بیگانه نمی‌میره. اگر هم کسی برای شغل،‌تبلیغات یا تحصیلات و علم،‌نیازی به یادگیری زبانی داشت،‌بره یاد بگیره. کی جلوش رو گرفته؟ برای بقیه مردم چرا تعیین تکلیف می‌کنید که حتما فقط انگلیسی یاد بگیرند؟
دانشمندان برن هزار تا زبان یاد می‌گیرند. اتفاقا استادهای دانشگاه فقط انگلیسی بلدند در حالی که در بسیاری از رشته‌ها از جمله رشته ما زبان اول،‌ آلمانی و روسی است.
بی‌شک برای هر علمی، یک زبان مناسب‌تر است. مثلا آلمانی و روسی برای فرهنگ و ارتباطات مناسب‌ترند. اما دست‌های سلطه کاری کرده‌اند تا ما این‌جا تو دانشگاه امام صادق علیه‌السلام فقط انگلیسی بخوانیم!
نوع مطلب: معارف‌اسلامی‌وفرهنگ‌وارتباطات، دانشگاه‌امام‌صادق‌علیه‌السلام، اجتماعی‌سیاسی، 
برچسب‌ها: آموزش زبان خارجی، آموزش مکالمه عربی، زبان، امامین انقلاب اسلامی، زبان‌ انگلیسی،
پیوندهای مرتبط:


چهارشنبه 31 خرداد 1396 10:03 ب.ظ
سلام عالیه
حمید درویشی شاهکلاییسلام بر شما
یکشنبه 23 خرداد 1395 07:58 ب.ظ
من دنباله روی پیامبری هستم که مظهر رحمت و ادب بود. به عیادت زن یهودی می رفت که آشغال بر سرش می ریخت و از او دلجویی می کرد. با وجود همه ظلمی که اهالی مکه در حق او کردند، هرگز زبان به دشنام باز نکرد و با آنها با مهربانی رفتار کرد و حرمت آنان را حفظ کرد. اگر برداشت شما از سیره محمد چون طالبان و داعش خفه کردن هر نظر مخالف و کشتار مخالفان است، البته نظر شما تا زمانی که به فعل درنیامده محترم است. این حجم دشنام گویی از جانب شما تنها نشانگر آن است که کنترل اعصاب خود را از دست داده اید. اگر این را حمل به توهین نکنید، پیشنهاد می کنم با یک روانشناس مشورت کنید.
حمید درویشی شاهکلاییبسه دیگه!
تا کی دروغگویی؟
اون همه بی‌اخلاقی؟
اون همه نفاقت رو آووردم جلوی چشمات، باز هم می‌گی من دنباله روی...
اگر واقعا دنباله روی او هستی، بدان او اول از همه خودش را معرفی کرد.
من شما را نمی‌شناسم. از شما هم دروغ فراوان دیده‌ام. بی‌شعوری فراوان دیده‌ام. تهمت فراوان دیده‌ام.
الان هم دوباره دارید به طالبان و داعش تهمت می زنید که نظر آن‌ها خفه کردن هر نظر مخالف و کشتار مخالفان است. خجالت نمی‌کشی به طالبان و داعش تهمت می‌زنی؟ تو اصلا چی درباره اونا می‌دونی؟
اگر نظر مخالف دارید،‌ بروید خودتان یک وبلاگ بزنید و آن‌جا نظرات مخالفتان را بزنید و پایش بایستید. چرا برای من هزینه و مزاحمت ایجاد می‌کنید؟
اصلا ناظر به شخص شما یک قانون جدید می‌ذارم: این‌جا من تعیین می‌کنم کی حرف بزنه،‌کی حرف نزنه. شیر فهم می‌شی یا هنوز می‌خواهی به بی‌شعوری خودت ادامه بدهی؟
یکشنبه 23 خرداد 1395 12:31 ق.ظ
وقتی این ادبیات فاخر را از شما بعنوان یک دانشجوی دکتری می بینم راز عقب ماندگی این نظام و مملکت را بیشتر درک می کنم. این همه شعور و ادب را از مقتدای خود جناب آقای دکتر احمدی نژاد و حجت الاسلام شجونی به ارث برده اید. با اینحال حتی اگر مانند گذشته از کلمات رکیک تر از این هم استفاده کنید جز ادب از من نخواهید دید. می گویند آدمها را از دشمنانشان می توانی بشناسی. اگر شما با این سطح شعور و ادب دشمن اصلاح طلبان باشی، من به برحق بودن اصلاح طلبان ایمان می آورم.
حمید درویشی شاهکلاییبی‌شعور!
هر دفعه خودت را به فراموشی می‌زنی!
تو یکی که حق نداری از ادب حرف بزنی.
این دو وجب وبلاگ، متعلق به منه. نه این‌که تو مورد خاصی باشی، هر مزاحم دیگه‌ای هم پیدا بشه که بدون معرفی خودش بخواهد همین‌طور زر بزنه و مسئولیت حرف‌هاش رو نپذیره،‌همینه. غلط می‌کنید این‌جا نظر می‌ذارید! کی ازتون دعوت کرده این‌جا نظر بذارید؟ ما اصلا نظر یک بی‌شعوری چون تو را ببینیم،‌باید چه کار کنیم؟
ادب این‌ها نیست که ظاهر را حفظ کنیم و واقعیت‌ها را نادیده بگیریم. ادب این نیست که ظاهر را حفظ کنیم و بزنیم مظلومان عالم را داغون کنیم. اگر این‌طور بود استکبار جهانی‌،خیلی مودب است؛ بسیار اتوکشیده و شکیل آدم می‌کشند و مردم جهان و عقاید و باورهاییشان را له می‌کنند، ولی این ادب ظاهری را حفظ می‌کنند. این ادب ظاهری سکولار که در برابر خصم، هم درشت‌گویی ندارد،‌ادب نیست،‌حماقت است.
جلوی یک بی‌شعور، چه باید کرد؟ مودبانه صحبت کرد؟ جواب سیئۀ سیئۀ مثلها است؛ فمن اعتدی علیکم.... ضمن اینکه قانون خاص خودش را دارد و شما از آن اطلاع دارید. تازه بی‌شعور در مورد شما فحش نیست؛ بیان یک واقعیت است. آخه تو شعور داری؟ با هر کی این‌جور صحبت کرده بودم،‌قاعدتا باید پا می‌شد می‌رفت پی کارش.
---
ما با اصلاح‌طلبان دشمن نیستیم. بله، بین خاتمی و احمدی‌نژاد من قطعا به احمدی‌نژاد رأی می‌دهم. خاتمی اصلا مدیریت بلد نیست؛ توان حساب کتاب و مدیریت امور کشور را ندارد.
اصولگرایی هم اگر منظور افرادی نظیر فهرست جبهه متحد اصولگرایان سال ۹۱ و اینها هستند، خدا رو شکر من اصولگرا نیستم.
---
کار زشتی می‌کنید قضیه سیاسی اصلاح‌طلبی را به بیان خاص یک وبلاگ‌نویس در مورد خاص متصل می‌کنید. حواستون هست؟ در پروپاگاندا (جامعه شناسی تبلیغات) به این روش می‌گویند قاعده انتقال. شرعا هم حرام است. خاک بر سرت. معیار حق و باطل بودن اصلاح‌طلبان را ول کردی، به توصیفات من از خودت توجه می‌کنی که نتیجه کار خودته. این‌که من به تو می‌گویم بی‌شعوری، ربطی به اصلاح‌طلبان ندارد. چرا پای اونا را می‌کشی؟ من خبر واثق دارم بسیاری از اونها اهل سجاده هستند؛ حالا ممکن است در سلایق اجتماعی اختلاف‌نظرهایی داشته باشیم.
---
راستی،‌این که کینه خودتون را از «آقای دکتر» احمید نژاد و «حجت الاسلام» شجونی نشان دادید و سعی کنید با حفظ ادب،‌به اونها بی‌ادبی کنید،‌برام قابل توجه است. فکر نکنید این بی‌ادبی‌های شما را من متوجه نمی‌شوم. من صریح به امثال شما فحش می دهم چون فحش‌های پنهان شما و بی‌ادبی‌های مخفی شما را راحت تشخیص می‌دهم.
کار شما در یک صورت ساده شده مثل این است که دانش آموز پای تخته بنویسد: «آقای معلم خر است.» شما دقیقا همان کار را می‌کنید با خبث طینت بیشتر و این «خر است» را در لفافه بیان می‌کنید.
مرد نیستید حرفتان را رو بزنید. ترسو و بزدل هستید ولی چون فکر می کنید ما متوجه نمی‌شویم خیلی بی‌شعورید!
مغالطه گناه کبیره است. توبه کنید. خدا می‌بخشد. البته من نمی‌بخشم.
---
سایر خوانندگان هم توجه کنند که در صورت ایجاد مزاحمت با هویت‌های ناشناس مورد شماتت‌های بیشتر هم قرار خواهند گرفت.
پنجشنبه 20 خرداد 1395 12:51 ب.ظ
شماها فقط دنباله روی محض هستید، از خودتان نظری ندارید. اگر مقام معظم رهبری در باب مزایای آموزش زبان انگلیسی می گفت، الان در باب مزایای زبان انگلیسی نسبت به سایر زبان ها می نوشتید. چرا تا قبل از بیانات آقا در این باب هیچ نظری نداشتید؟. این نظرات به یکباره پس از بیانات ایشان به شما وحی شد؟
حمید درویشی شاهکلاییباز توی بی‌شعور پیدات شد؟
یک مدت نبودی،‌راحت بودم.
جهت اطلاعت عرض کنم که من نظرم بر آموزش زبان انگلیسی است که در این مطلب و مطالب گذشته بر آن تأکید کرده‌ام. همین‌طور آموزش مکالمه عربی که در این زمینه با رهبر عزیزم اختلاف نظر دارم. هر دوی این‌ها هم پیش از این بارها تاکید شده است.
توی بی‌شعور هم اگر یاد بگیری درست مطالب را بخوانی، اون وسط‌های همین متن هم می‌بینی که علت نگارش متن، صحبت‌های رهبری نیست، بلکه اقدام رسانه‌های خاک بر سر اصلاح‌طلب و دوستان بی‌شعور اصلاح‌طلب خودم است که با انتشار این تصویر امام، به امام خمینی دروغ می‌بندند.
فهمیدی بی‌شعور؟!
شنبه 18 اردیبهشت 1395 11:00 ق.ظ
بنده هم عقیده دارم زبان علمى امروز ما زبان انگلیسى هست و براى دانشجویان ما بسیار مهم خواهد بود که این زبان را کامل یاد بگیرند ودستاوردهاى روز دنیا را مطالعه کنند.
حمید درویشی شاهکلاییشما متن را خوندید اصلا؟ محل بحث را متوجه شدید؟
جمعه 17 اردیبهشت 1395 09:29 ب.ظ
تشکر عالی بود
جمعه 17 اردیبهشت 1395 09:23 ب.ظ
تشکر عالی بود
جمعه 17 اردیبهشت 1395 05:52 ب.ظ
مطلب مفیدی بود
ممنون
حمید درویشی شاهکلاییخواهش می‌کنم
جمعه 17 اردیبهشت 1395 04:48 ب.ظ
چی میگی آقا؟ بدون زبان شما میتونی زندگی کنی؟ چه ربطی اصن به امام خمینی داره!! پیامبر میگه علم اگر در چین هم بود دنبالش برین، به دانشمندا توصیه میکنه کتابهای دیگران رو هم بخونید در علم، نگید این کافره این مسلمون. متاسفم برا تفکرتون واقعا!!
حمید درویشی شاهکلاییاولا شجاعت داشته باش و اسمت را بنویس. قول میدهم نخورمت!
ثانیا زبان فارسی هست+ زبان‌های محلی. کسی از صحبت نکردن نمی‌میره.
اگر هم کسی برای شغل،‌تبلیغات یا تحصیلات و علم،‌نیازی به یادگیری زبانی داشت،‌بره یاد بگیره. کی جلوش رو گرفته؟ برای بقیه مردم چرا تعیین تکلیف می‌کنید که حتما انگلیسی یاد بگیرند؟
دانشمندان برن هزار تا زبان یاد می‌گیرند. اتفاقا استادهای دانشگاه فقط انگلیسی بلدند در حالی که در بسیاری از رشته‌ها از جمله رشته ما زبان اول،‌ آلمانی و روسی است.
 
لبخندناراحتچشمک
نیشخندبغلسوال
قلبخجالتزبان
ماچتعجبعصبانی
عینکشیطانگریه
خندهقهقههخداحافظ
سبزقهرهورا
دستگلتفکر
نظرات پس از تایید نشان داده خواهند شد.


درباره وبلاگ

*وب‌نوشت حمید درویشی شاهکلائی،
*متولد شیرگاه (سوادکوه شمالی) مازندران،
*دانش‌آموخته دوره سوم کارشناسی ارشد پیوسته رشته «معارف اسلامی و فرهنگ و ارتباطات» دانشگاه امام صادق علیه السلام.
*دانشجوی پنجمین دوره دکتری فرهنگ و ارتباطات دانشگاه امام صادق علیه‌السلام.
*اولین «رتبه یک» کنکور سراسری دکتری علوم ارتباطات (1390).
*مؤسس قرارگاه نشریات حیات و سردبیر سابق ماه‌نامه فرهنگی سیاسی حیات، نشریه بسیج دانشجویی دانشگاه امام صادق علیه السلام، سال بیست و یکم و بیست و دوم.
*معاون سابق آموزش و معاون سابق ارتباطات مرکز آموزش‌های مجازی بسیج مستضعفین
*پژوهش‌گر برتر مرکز مطالعات راهبردی تربیت اسلامی (1394)
*با افتخارتر از همه: برادرزاده سردار سپاه اسلام، پاسدار شهید برزو درویشی.
* وبلاگ پاورقی فرهنگ و ارتباطات به متن‎‌ها و حاشیه‌های فرهنگ و ارتباطات با اولویت انقلاب اسلامی و علاقه نویسنده می‌پردازد.

مدیر وبلاگ : مدیر وبنوشت
پیوندهای روزانه
جستجو

آمار وبلاگ
کل بازدید :
بازدید امروز :
بازدید دیروز :
بازدید این ماه :
بازدید ماه قبل :
تعداد کل پست ها :
آخرین بازدید :
آخرین روزآمد :